2019
Na cestě za porozuměním aneb proč se objevují nemoci
Dopřáváte si „dobré“ a „plnohodnotné“ jídlo? Smetanové omáčky, kynuté knedlíky obden, tučné a sladké dortíky, protože si přece potřebujete posílit nervy, k svačině hamburger, do práce jezdíte autem, metrem či hromadnou, takže pohybu moc nemáte? Nemáte čas zacvičit si, zajít do fitka, do bazénu, ale ani na masáž a už vůbec ne na procházku? V práci trávíte většinu svého času, takže přijdete domů a jste rádi, že už nikam nemusíte? Posadíte se k televizi, doplníte odpočinkový večer sklenkou vína a doplníte smaženými slanými brambůrky? Ať chcete či nechcete, po čase se objeví zdravotní problém.
Ne všichni ale na první volání těla po pomoci „slyší“. Takže se začnou léčit sami a tu si vezmou prášek na žaludek, tu prášek na žlučník, tamhle zobnou prášeček proti bolesti hlavy a tak to pokračuje. Jenže tělo se nedá a „zlobí“ dál. Nezbude než zajít k lékaři a co udělá většina lékařů? Nepomohl vám tento lék? Tak dáme jiný a zvýšíme dávky! Mnozí na to rádi slyší a pokorně a s chutí užívají stále více léků. Proč? Protože jim je pan doktor předepsal! Při další kontrole lékař možná zjistí, že máte špatné výsledky krve a přidá další lék. Bohužel už vám neřekne, že léky mají i vedlejší účinky a vy prakticky na ony vedlejší účinky berete další léky! Tak se dostáváte do „lékové pasti“. A mnohdy stačí skutečně málo.
Zastavit se a zapřemýšlet, zdali si nemohu já nějakým způsobem pomoci. Věřím, že za pomoci léků je cesta na první pohled snazší a pohodlnější, ale nikdo vám už neřekne, že si můžete způsobit další závažné zdravotní komplikace. Koho by tato otázka „lékové pasti“ zajímala, může si přečíst knihu od vystudovaného lékaře MUDr. Jana Hnízdila a to „Mým marodům“, podtitul Jak vyrobit pacienta. Doporučuji! Tento lékař zjišťoval, že se mu lidé stále vrací s dalšími a dalšími příznaky a že je sice léčí, ale pacienti se neuzdravují. Když se začal po problému pídit, zjistil, že každá nemoc je informace o tom, že člověk dělá ve svém životě nějakou chybu. A začal se o pacienty zajímat, pronikal stále více do psychosomatiky a pacienti se začali uzdravovat. Respektive jen ti, kteří se uzdravit chtěli. MUDr. Hnízdil tvrdí, s čímž naprosto souhlasím, že zdraví člověka závisí hlavně na tom, jak se chová k sobě i blízkým, zda žije v harmonické rodině a společnosti. Nevěříte?
Najděte si chvilku volného času k usebrání a v klidu o těchto slovech přemýšlejte. Pokud budete alespoň zčásti v souznění s těmito slovy, neváhejte a přečtete si knihu „Mým marodům“.
Když budete chtít, může vám za vašeho vydatného přispění napomoci na cestě k uzdravení duše i těla.